הופכת למעצבת פנים נהדרת

מעצב פנים או מעצב פנים?

אנשים לרוב רומנטיזים את המשימה של מעצב פנים מתוך הרעיון המטעה שהמשימה מורכבת אך ורק מבחירת צבעים ובדים לחדר. חובות אלה בהחלט מעט יותר קרובות לקישוט פנים. אך למעצב פנים ישנן מספר רב של תחומי אחריות המציעים גם את אלה של מעצב פנים בנוסף לעבודות מורכבות יותר. הם כוללים ניהול תאורה, תכנון חלל, תיאום צבעים, מתן הערכות המתאימות לתקציב, וקבלנות משנה של ייצור וההתקנה של ריצוף, גופי תאורה, וילונות, ציפוי צבע וקיר, ריהוט וכדומה.

כמות הולכת וגוברת של מעצבים אף לוקחים חלק בחלק הארכיטקטוני בבניית נכס, ולכן מעצבים צריכים להיות בעלי יכולת לקרוא הדפסים ולהחזיק בידע בקודי בנייה. רצוי שמעצב פנים יהיה בעל ניסיון עם תוכנת CAD ותוכנה לעיצוב הבית על מנת להכין שרטוטים או מצגות ללקוחות.

דרישות הכשרה וכניסה

עד לשנים האחרונות לא היו תוכניות חינוך מוסמכות למעצבי פנים מתנשאים בארצות הברית. כעת תוכלו למצוא מוסדות רבים עם תכניות לעיצוב פנים שהוסמכו על ידי האיגוד הלאומי לבתי ספר לאמנות ועיצוב והמועצה להסמכת עיצוב פנים. תוכניות אלה נמשכות בדרך כלל בין שנתיים לחמש שנים ומובילות בדרך כלל לתואר שני, תואר ראשון או שני. שיעורי הלימוד לתכניות אלה עשויים לכלול CAD, עיצוב רהיטים, צבע ובדים, תכנון חלל, ארגונומיה, קורסים אדריכליים ואפילו פסיכולוגיה.

מרבית מעצבי הפנים בוחרים להיכנס לחניכה לאחר השכלה רשמית. במהלך תקופה זו בוגרים אחרונים עובדים תחת פיקוחו של מעצב מנוסה. זה מאפשר למעצבים להיות מסוגלים לבנות פורטפוליו וללמוד את הפינים והאגוזים של העסק לפני שהם יוצאים סולו.

מעצבי פנים עשויים גם להחליט לקבל הסמכה באמצעות בחינת בחינה המנוהלת על ידי המועצה הלאומית להסמכת עיצוב פנים (NCIDQ). צריך להיות בעל השכלה רשמית וגם ניסיון בעבודה כדי אפילו לשבת לבחינת NCIDQ. ה- NCIDQ הגדיר שישה מסלולים שונים שנמצאים באתר. שים לב שתעודה היא באמת דרישה לרישום מקצועי ב 26 ממדינות ארה”ב והמחוזות הקנדיים שרוצים רישוי. עליך גם להחזיק בתעודת NCIDQ אם ברצונך להיות אדם בחברה האמריקאית למעצבי פנים, האיגוד הבינלאומי לעיצוב פנים וארגונים דומים אחרים.

סביבת עבודה ותנאים

מעצבי פנים בדרך כלל פועלים כחלק אינטגראלי מצוות עיצוב גדול יותר או על בסיס פרילנסרים, עם זאת, חלקם מוצאים עבודה במשרדי אדריכלים או בחנויות לריהוט בית. לקוחות נעים בין אנשים המנסים לשפץ את בתיהם לתאגידים העשויים לפתוח מיקום עסקי חדש.

בניית קשרים עם לקוחות היא חובה כמעט לכל מעצב ללא קשר למקום בו הוא עובד היא,מעצבי פנים מכיוון שהמטרה העיקרית של מעצב פנים היא לאתר את צרכיו וצרכיו של הלקוח ולשלב אותם באסתטיקה ותפקודו של הפנים. זה יכול להוביל לטיפול בסופי שבוע או שעות מורחבות בכדי להתאים ללוח הזמנים של הלקוח.

מעצבי פנים נוטים לנסוע ממקום למכור הרבה מכיוון שחלק ניכר מהזמן מבלה באתר בדיונים על תוכניות עם לקוחות ובפיקוח על עבודות קבלניות. אבל מעצבי פנים למעשה מבלים את רוב זמנם במשרד.

זכור כי לעיתים קרובות מעצבים עובדים תחת לחץ מכיוון שהם מלהטטים ללא הרף על מועדים ותקציבים.

הרווחים

הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה של העבודה מדווחת כי השכר החציוני השנתי למעצבי פנים היה 44,950 דולר בזמן מאי 2008. המרכז 50 אחוזים שהרוויחו בין 10 האחוזים הנמוכים ביותר הרוויחו 27,230 דולר, וה 10 אחוזים הגדולים ביותר הרוויחו הרבה יותר מ- 82,750 דולר.

נסה עיצוב פנים

עיצוב פנים הוא באמת מלאכה המאפשרת למצב את היצירתיות שלהם, אבל זה ללא ספק לא לכולם. המעוניינים להפוך למעצבי פנים מעודדים לנסות את עצמם בעיצוב פנים לפני שהם מקבלים את ההחלטה להירשם למכון לעיצוב. אתה יכול לעשות זאת על ידי עיצוב פנים הבית שלך או היכרות עם תוכנת עיצוב הבית. אם אתה לומד שעיצוב פנים הוא בשבילך, אז חבק את עצמך לקריירה מתגמלת וקפוץ ראש בראש!

Leave a Reply

Comment
Name*
Mail*
Website*